Britanya’da Yurtdışında Eğitim Almak

İngiltere Dil Kursları

Britanya, yurtdışı eğitim görmeyi planlayan kişilerin aklına gelen öncelikli lokasyondur. Dünyada, yurtdışında eğitim için yolculuk yapan insanların yarısından fazlası İngiltere’yi seçer. Bu insanların içinde yazın yaz okuluna gelen çocuklardan, mesleki dil eğitimi için İngiltere’ye gelen profesyonellere kadar bir çok değişik insan vardır.

İngiltere’ye’ dil kurslarına gelenlerin eğitim aldıkları ortalama sure 12 hafta olmaktadır. Ve çoğu insan da okullar kapandıktan sonar, temmuz ayında gelirler. Bu durumda tabi ki kış aylarının Birleşik Krallık’ta bol yağışlı geçmesinin de rolü büyüktür.


İngiltere’ye dil kursuna katılmak için gelen çoğu öğrenci Londra ve civarındaki Brighton, Cambridge gibi şehirleri seçerler. Bu bölgelerin en büyük avantajı Londra’ya trenle bir iki saat mesafede yer almalarıdır. Brighton, Bath gibi bölgeler aynı zamanda deniz kenarında konuşlanmaları sebebiyle yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedirler. Tabi unutulmamalı ki, yaz aylarında hem okullarda fazla sayıda öğrenci, hem de ortalıkta çok fazla turist vardır.


Uzun vadeli bir dil okuluna gideceksiniz, sizlere tavsiyemiz, kurs sürenizi üç mevsimi de kapsayacak biçimde planlamanızdır. Bunun yanı sıra birden fazla şubesi bulunan yurtdışı dil okullarının hemen hemen tamamı, eğitiminizin bir kısmı bir şubede, bir bölümünü bir başka merkezde tamamlamanıza olanak tanımaktadır. Çok şubeli bir dil eğitimi kurumuna giderek eğitim sürenizin yarısını Londra gibi bir metropolde, kalan yarısını da Oxford ya da Brighton gibi bir şehirde alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *