İngiltere’de Hangi Dil Okuluna Gitmelisiniz?

İngiltere Dil Okulu

Bilindiği gibi İngiltere, yurtdışı dil kursları için çokça tercih edilen yerlerin başında gelir. Her yıl yaklaşık dört milyon öğrenci, dünyanın değişik yerlerinden İngiltere’ye dil kursu için akın eder. Ve bu gençlerin önemli bir bölümü de dil eğitimi için Londra’yı tercih eder.

Ancak hem Londra’da, hem öteki şehirlerde hem de İngiltere’nin kırsal bölgelerinde çok sayıda dil eğitimi kurumu bulunmaktadır. Peki siz bahsedilen bu dil okullarından hangisini ve nasıl tercih edeceksiniz?

İngiltere’de hem uluslararası zincir dil okullarının birçok şubesi hem de lokal dil kursları bulunmaktadır. Kaplan, Sprachcaffe, St Giles ve benzeri pek çok dil okulunun İngiltere’nin farklı kentlerinde çok sayıda şubesi bulunmaktadır. Buna karşılık, bir ya da birkaç şubesi bulunan, İngiltere asıllı, Oxford English Centre, Bell gibi pek çok yerel dil okulu da her sene çok sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar.

Kursunuzu saptarkan dikkat göstermeniz gereken bir diğer konu da kursun bulunduğu yerdir. Sosyal yaşamı yoğun bir insansanız kırsal kesimde bulunan bir dil okulu size çok uygun olmayabilir. Ya da sessiz sakin bir eğitim süreci yaşamak istiyorsanız Londra sizin için uygun değildir.

Son olarak, İngiltere öğrenci vizesi ve dil okulu kayıt işlemlerinizin zamanında yetişebilmesi için, dil okulu kaydınızı en az 6-8 hafta önceden yaptırmanız gerektiğini unutmayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *