İngiltere’de Hangi Dil Kursunu Seçmelisiniz?

İngiltere Dil Kursu

Bildiğiniz gibi Birleşik Krallık, yurtdışı dil okulları için çokça seçilen ülkelerin başındadır. Her sene neredeyse 4 milyon kişi, dünyanın çeşitli ülkelerinden İngiltere’ye dil eğitimi için gider. Ve bu öğrencilerin büyük bir bölümü de dil eğitimi için Londra’yı tercih eder.

Ancak hem Londra’da, hem öteki kentlerde hem de İngiltere’nin kırsal bölgelerinde sayısız dil kursu yer almaktadır. Peki siz bu dil okullarından hangisini neden tercih edeceksiniz?

İngiltere’de hem uluslararası zincir dil okullarının birçok şubesi hem de yerel dil okulları vardır. Embassy CES, Sprachcaffe, LSI gibi dil okullarının İngiltere’nin şehirlerinde çok sayıda şubesi yer almaktadır. Buna karşılık, bir ya da birkaç şubesi bulunan, aslen İngiliz, Studio Cambridge, Severnvale Academy gibi çok sayıda lokal dil kursu da her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar.

Kursunuzu saptarkan dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da okulun konumudur. Sosyal hayatı çok yoğun bir insansanız kırsal kesimde bulunan bir dil okulu size çok uygun olmayabilir. Ya da sessiz sakin bir dil eğitimi süreci geçirmek amacındaysanız Londra size pek uygun olmayabilir.

Son olarak, Birleşik Krallık vizesi ve dil kursu kayıt işlemlerinizin zamanında yetişebilmesi için, dil okulu kaydınızı en az altı-sekiz hafta öncesinden yapmanız gerekeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *