Britanya’da Yurtdışında Eğitim Görmek

İngiltere'de Yurtdışı Eğitim

Britanya, yurtdışında eğitim düşünen kişilerin düşündüğü öncelikli lokasyondur. Dünya çapında, yurtdışında dil eğitimi amacıyla yolculuk yapan kişilerin yarısından fazlası Birleşik Krallık’ı tercih eder. Bu insanların arasında yazın yaz kampına gelen çocuklardan, profesyonel dil kursları için İngiltere’ye gelen uzmanlara kadar bir çok çeşitli insan bulunmaktadır.

Birleşik Krallık’a’ dil eğitimine gelenlerin eğitim gördükleri ortalama sure on iki haftadır. Ve çoğu kişi de okullar tatil olduktan sonar, temmuz ayında gelir. Bu durumda tabi ki kış döneminin Britanya’da yoğun olarak yağışlı olmasının da rolü vardır.

İngiltere’ye dil okuluna gelen bir çok öğrenci Londra ve civarındaki Oxford, Bournemouth gibi bölgeleri seçerler. Bu bölgelerin en önemli özelliği Londra’ya demiryoluyla bir kaç saat mesafede yer almalarıdır. Eastbourne, Bournemouth gibi şehirler aynı zamanda sahilde konuşlanmaları sebebiyle yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedirler. Tabi unutmamak gerekir ki, yaz döneminde hem okullarda fazla sayıda öğrenci, hem de ortalıkta çok fazla turist vardır.

Uzun vadeli bir dil okuluna gideceksiniz, size tavsiyemiz, kurs sürenizi 3 mevsimi de içerecek biçimde planlamanızdır. Aynı zamanda birden çok şubesi bulunan uluslar arası dil kurslarının hemen hemen hepsi, eğitim sürenizin bir bölümünü bir merkezde, bir bölümünü başka bir şubede almanıza imkan tanımaktadır. Birden çok şubesi olan bir dil okuluna başvurarak eğitim sürenizin yarısını Londra gibi bir metropolde, kalan yarısını da Oxford ya da Manchester gibi bir şehirde alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *