Yurt Dışı Eğitim Fuarları

Yurtdışı EğitimYurtdışı eğitim almak isteyen birçok insan eğitim konferanslarını izlemektedir. Bunun nedeni söz konusu konferanslara birçok ülkeden farklı kişilerin katılmasıdır. Tüm bu öğrenciler tek bir programda bir araya geldiklerinde yurt dışında eğitim hakkında oldukça fazla bilgiye ulaşabilmektedirler. 2013 senesinde yapılan konferansa 50 binin üzerinde katılımcı katılmıştır. Dünyada birçok farklı öğrenci ülkesi dışında farklı bir ülkede eğitim almak istemektedir. Yurtdışında eğitim fiyatları, avantajları gibi pek çok değişik konuda deneyimli olmanız olası hale gelecektir. 

Yurtdışı eğitim konferansı 2013 yılı göze alındığında pek çok değişik ülkeden ziyaretçiyi ağırlamıştır. Bu ülkeler arasında Amerika, Bulgaristan, İrlanda, Rusya, İsveç, Estonya, İngiltere, Çin, Kanada, Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda gibi ülkelerdir. Her sene ortalama olarak 50 bin öğrenci tarafından katılınan konferansa 8 bin-10 bin arasında yüksek lisans, lisans, doktora öğrencisi katılmaktadır. Aynı zamanda dil öğrenme, pratik yapma, sertifika sahibi olma ve diploma programları için de başvuran gençler bulunmaktadır.

Avrupa ve Ortadoğu’nun da kapsamlı ve önemli olan yurtdışında eğitim konferansı haline gelen bu fuar sayesinde ücretsiz yurt dışı eğitim seminerlerine katılmak da olası hale gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *