İngiltere’de Hangi Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?

İngiltere Dil Kursu

Bilindiği üzere İngiltere, yurtdışı dil kursları için en çok seçilen ülkelerin başındadır. Her sene yaklaşık olarak 4 milyon kişi, dünyanın çeşitli ülkelerinden İngiltere’ye dil eğitimi için gider. Ve bu gençlerin önemli bir bölümü de dil eğitimi için başkent Londra’yı seçer.

Ancak hem Londra’da, hem diğer kentlerde hem de İngiltere’nin taşra kesimlerinde çok sayıda dil okulu vardır. Peki siz bahsedilen bu dil kurslarından hangisini ve nasıl tercih edeceksiniz?

İngiltere’de hem yabancı zincir dil okullarının çok sayıda okulu hem de lokal dil okulları bulunmaktadır. Kaplan, Sprachcaffe, St Giles ve benzeri pek çok dil okulunun İngiltere’nin farklı kentlerinde çok sayıda şubesi bulunmaktadır. Bununla birlikte, 1 veya birden fazla şubesi olan, İngiltere asıllı, Studio Cambridge, Severnvale Academy gibi pek çok yerel dil okulu da her sene çok sayıda yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Okulunuzu tespit ederken önem vermeniz gereken bir öteki husus da okulun konumudur. Sosyal hayatı çok yoğun bir insansanız kırsal kesimde bulunan bir dil okulu size çok uygun olmayabilir. Ya da huzur dolu bir dil eğitimi süreci geçirmek amacındaysanız Londra size pek uygun olmayabilir.

Son olarak, Birleşik Krallık vizesi ve dil kursu kayıt süreçlerinizin vaktinde tamamlanabilmesi için, dil okulu kaydınızı en az 6-8 hafta önceden yapmanız gerekeceğini aklınızdan çıkarmayın.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *