İngiltere’de Dil Kursları

İngiltere Dil Okulları

Yabancı dil öğrenmenin en verimli ve kolay usullerinden biri bahsettiğimiz lisanın anadil olarak konuşulduğu ülkede belirli bir vakit yaşayarak, o dili doğal olarak öğrenmektir. İngilizce’nin anavatanı olarak kabul edilmesi, eğitim kalitesinin standartlarının yüksek olması, ve coğrafi olarak ülkemize yakın olması nedeniyle Türkiye’den her sene pek çok genç İngilizce öğrenmek için ingiltere dil okulu alternatiflerini tercih etmektedir.

Başka bir ülkede öğrenim görmek isteyenlerin karar vermesi gereken bahislerden bir tanesi de barınma türüdür. ingiltere dil okulu ve kursları kişilere çoğunlukla aile yanı konaklama veya öğrenci yurdu gibi alternatifler sunarlar. Başka alternatiflere göre daha uygun olması ve anadilleri İngilizce olan insanlarla barınmanın İngilizce öğrenmeye yardımı nedeniyle aile yanında konaklama başka alternatiflere göre daha avantajlıdır. Ancak konaklama türü seçilirken de, okul seçiminde olduğu gibi öğrencinin öncelikleri göz önüne alınmalıdır.

İngiltere’de dil öğrenimiyle alakalı en çok endişelenilen konulardan bir tanesi de dil okulu fiyatlarıdır.  ingiltere dil okulu fiyatları, programın süresine ve başlangıç zamanına göre değişiklik göstermekle birlikte 4 haftalık okul ücretleri yaklaşık bin-bin iki yüz GBP civarındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *