İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere Dil Okulu
İngiltere Dil Okulu

Başka bir lisan öğrenmenin en verimli ve kolay yollarından biri söz konusu lisanın ana dil olarak kullanıldığı ülkede belirli bir süre yaşayarak, o dili natürel yollardan öğrenmektir. İngilizce’nin anavatanı olarak kabul edilmesi, eğitim kalitesinin yüksek standartlarda tutulması, ve coğrafi olarak Türkiye’ye yakın olması nedeniyle ülkemizden her yıl binlerce genç İngilizce öğrenmek için ingiltere dil okulu alternatiflerini tercih etmektedir.

Britanya’da her yaştan kişilerin sene boyu katılabileceği dil programları hazırlanmaktadır. Lakin yabancı dil eğitimi almak isteyen insanların, öğrenci vizesi sahibi olabilmesi için haftalık en az 20 saat ders alacakları programlara katılım göstermelidirler. Bu programlarda yabancı dil eğitimi verilirken geleneksel yöntemlerin yerine, insanların aktif olarak derslere katılımını sağlayan yenilikçi eğitim yöntemleri kullanılmaktadır. Bu şekilde gençler en verimli şekilde İngilizceyi öğrenmekte ve öğrendiği bu İngilizce’yi ders dışındaki zamanlarda pratik yapma şansına sahip olmaktadır.

Birleşik Krallık’ta yabancı dil eğitimiyle ilgili en çok endişelenilen hususlardan biri de dil okulu fiyatlarıdır.  ingiltere dil okulu fiyatları, programın süresine ve başlangıç zamanına göre farklılık göstermekle beraber 4 haftalık kurs fiyatları ortalama 1000-1200 Pound arasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *