Britanya’da Londra Dışındaki Şehirlerde Dil Eğitimi

İngiltere'de Eğitim

Birleşik Krallık’ta dil öğrenimi almaya karar verenlerin akıllarına gelen ilk kent Londra’dır. Ama Londra üstünlükleri olduğu kadar dezavantajları da bulunan bir şehirdir. Bu sebeple, Birleşik Krallık’ta yabancı dil öğrenimi görmeye karar alan insanların şahsi ihtiyaçlarını ve tercihlerini bilmeleri ve kent seçimini buna bakarak yapmaları önem taşımaktadır.

Oxford

Birleşik Krallığın en güvenli 8. Üniversite şehri seçilen Oxford, İngilizce öğrenimi görmek isteyen insanların ilk tercih ettiği kentler içerisindedir. Dünyaca ünlü Oxford Üniversite’sine ev sahipliği yapması ve İngiliz mimarisinin bütün dönemlerini yansıtan binalarıyla tanınan şehir, İngiltere’nin en eski üniversite kentidir.

Cambridge

Londra’ya trenle yalnızca 50 dakika uzaklıkta bulunan Cambridge, natürel yeşil meydanlarla çevrili tarihi bir üniversite kenttir. Dünya’daki en iyi beş okullarından biri olarak bilinen Cambridge Üniversite’sinin olduğu şehirde birçok galeri ve müze yer almaktadır. Londra’dan fazla uzaklaşmak istemeyen fakat kalabalık yerlerden de hazetmeyen gençlerin dil öğrenimi görmek için tercih ettiği en gözde kentler arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *