İngiltere’de Londra Haricindeki Kentlerde Dil Eğitimi

İngiltere Dil Kursu

İngiltere’de dil eğitimi görmeye karar alanların akıllarına gelen ilk şehir Londra’dır. Ancak Londra üstünlükleri olduğu kadar dezavantajları da bulunan bir kenttir. Bu nedenle, Britanya’da dil eğitimi görmeye karar alan gençlerin kişisel tercihlerini ve ihtiyaçlarını bilmeleri ve şehir tercihin buna göre yapmaları önem taşımaktadır.

Oxford

Britanya’nın en emniyetli 8. Üniversite kenti seçilen Oxford, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercih ettiği şehirler içerisindedir. Herkesin bildiği Oxford University’e sahip olması ve İngiliz mimarisinin bütün dönemlerini gösteren binalarıyla bilinen kent, ülkenin en eski üniversite kentidir.

Cambridge

Londra’ya trenle sadece 50 dakika aralıkta bulunan Cambridge, natürel yeşil bölgelerle çevrilmiş tarihi bir üniversite kenttir. Dünya’nın en iyi beş okullarından biri olarak kabul gören Cambridge Üniversite’sinin bulunduğu şehirde oldukça çok müze ve galeri yer almaktadır. Londra’dan fazla uzağa gitmek istemeyen ama kalabalık kentlerden de hoşlanmayan insanların yabancı dil öğrenimi görmek için seçtiği en revaçta şehirler arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *