Yurtdışına Gitmeden Önce Yapmanız Gerekenler

Yurtdışında Dil EğitimiTabii ki her seçtiğiniz mektepten kabul alacaksınız diye bir kaide yoktur. Müracaatınızı ister şahsi şekilde kurumların web sitelerinin yönlendirmeleriyle yapabilir, ister de bu konu için kurulmuş birçoğu sizden para talep etmeden faaliyet gösteren profesyonel danışmanlık şirketlerini kullanabilirsiniz.

Öğrenci vizesi için genellikle ülkelerin benzer şartları vardır. Bunlardan bazıları şöyledir;

Okumak istediğiniz kurumdan aldığınız kabul. Vize alacağınız zaman içinde yani yurt dışında bulunduğunuz süre içinde geçinmenizi sağlayacak ve ayrıca daha fazlasına kafi olan nakit tutarı. Uçuş biletiniz. Süresi hala geçerli olan pasaportunuz. Bunlar dışında elçiliklerin farklı tatbiklerine hazırlıklı olmanız, gerekli hususlar ve istenilebilecek dokümanları şöyle sıralayabiliriz; talep edilen dokümanların noter tasdikli çevirileri, sağlık heyet raporu, adli sicil belgesi, giderlerinizi şayet başka biri üstlenecekse kişinin banka hesap dökümleri, bu insan şirket sahibi ise mülkiyet tapuları ve vergi levhaları, sizin nüfus cüzdanı ve ikametgah kopyalarınız, eğer hala eğitim görüyorsanız öğrenci olduğunuza dair belge, tamamladığınız vize müracaat formu ve başvuru ücretiniz.

Alternatif uçak şirketlerini araştırarak en hesaplı uçak biletini bulup ve önceden yapılan bir rezervasyon ile çözmeniz, hem vize alırken hem de başka bir ülkeye gitmeden önce yapılması gerekli olan mühim işlerden birisi olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *