Britanya’da Londra Haricindeki Kentlerde Yabancı Dil Eğitimi

İngiltere'de Yurtdışı Eğitim

Birleşik Krallık’ta İngilizce öğrenimi görmeye karar verenlerin akıllarına gelen ilk kent Londra’dır. Fakat Londra üstünlükleri olduğu kadar zararları da olan bir şehirdir. Bu sebeple, Birleşik Krallık’ta İngilizce eğitimi almaya karar alan kişilerin şahsi ihtiyaçlarını ve tercihlerini belirlemeleri ve kent seçimini buna uygun yapmaları gerekmektedir.

Bournemouth

Londra’ya ortalama 170 kilometre uzaklıktaki şehir sık sık ülkemizin en gözde tatil yerlerinden olan Bodrumla karşılaştırılır. Birleşik Krallığın güneyinde bulunan kent yaz aylarında yabancı ve yerli turistlerin akınına uğramaktadır. Londra gibi kalabalık ve büyük kentlerde kalmayı tercih etmeyen öğrenciler İngilizce eğitimi almak için Bournemouth’u tercih etmektelerdir.

Cambridge

Londra’ya trenle sadece elli dk aralıkta bulunan Cambridge, natürel yeşil bölgelerle çevrili tarihi bir üniversite şehridir. Dünya’daki en iyi 5 okullarından biri olarak bilinen Cambridge University’nin olduğu kentte oldukça çok galeri ve müze vardır. Londra’dan fazla uzakta olmak istemeyen ancak kalabalık kentlerden de hazetmeyen öğrencilerin yabancı dil öğrenimi görmek için seçtiği en revaçta kentler içerisinde bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *