Birleşik Krallıkta Yüksel Lisans Yapma Şartları

İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de yüksek lisans başvurularında her okulun programlarına göre belirlemiş olduğu kabul şartları bulunur. Bu koşulları her yıl değişiklik gösterebileceğinden, müracaat etmeden önce en yeni başvuru şartlarının araştırılması önem taşımaktadır. Yüksek lisans müracaatı yaparken akademik ve kişisel deneyimleriniz son derece önemlidir. Bu sebeple üniversite ya da bölüm tercihi yaparken, kabul koşullarını göz önünde bulundurarak gerçekçi tercihler yapmanız zaman kaybetmemenizi sağlayacaktır.

okullar, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin yüksek lisansa kabul edilmesi için genel olarak en düşük 6.5 IELTS puanı istemektedir. Bazı bölümler, genel puanın yanı sıra IELTS’teki dinleme, yazma, konuşma veya okuma bölümlerinden alınması zorunlu en düşük skoru da belirtmektedir.|Birleşik Krallıkta yüksek lisans müracaatında bulunurken elinizde bulundurmanız gereken bir diğer evrakta referans

Son olarak, İngiltere’de diğer yurt dışı eğitimlerde olduğu gibi yüksek lisansa yapmak için de, eğitim süresince okul ve kişisel masraflarınızı karşılayacak finansal yererlilikte olduğunuzu göstermelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *