İş İngilizcesi Programları

Yurtdışı Dil OkuluGerek iş hayatında, gerek gündelik hayatımızda konuşmak, hem de bazen sadece kendi kişisel gelişimimize katkıda bulunmak için, pek çoğumuz dil eğitimi alıyoruz.

 

Diğer taraftan, bütün dünyanın bir tek resmi dili olacak olsaydı hangi dil olacaktı sorusunu yanıtlasaydık, hiç kuşkusuz hep birlikte İngilizce şıkkını seçerdik Bununla beraber küreselleşen ekonomi hayatında talep edilen İngilizce düzeyi artık “derdini anlatabilme” bilgisinin daha üzerinde bir İngilizce bilgisini gerektiriyor. Zira günümüzde çalışma dünyasının en esas trendlerinden bir tanesi olan “uzmanlaşma” kavramı ve çalışanların her yerde kendilerini buna uygun geliştirmeleri isteniyor. Bunun yolu ise, iş hayatında olan profesyonellerin, her bölümde özel tesisata sahip olmasından geçiyor. Çalışma yaşamı İngilizcesi programları, çalışma hayatı boyunca aktif olarak kullanılacak İngilizce düzeyine ehil olmak için yeterli iş terminolojisini kazandırmanın haricinde, mülakat teknikleri, çalışma görüşmeleri, telefonda konuşma ve sunum teknikleri, araştırma, resmi yazışmalar ve rapor hazırlama gibi konularda da ilerlemeye odaklanmış programlardır. Bu yönüyle orta ve üstü düzey yöneticilere veya iş hayatına henüz atılmış kişilere uygun programlar olarak değerlendirilebilecek olan çalışma İngilizcesi programları, içerik açısından pek çok başka dalda sunulmaktadır.

 

İş yaşamı İngilizcesi programına katılacağınız kuruma karar alırken, öncelikle hangi çeşit programın hazırlandığının soruşturulması gerekmektedir. İş hayatı İngilizcesi programını yalnızca seçilebilen derslerden bir tanesi olarak vermekte olan okullar olduğu gibi, personellere yönelik ihtisas kursları veren ve çalışma hayatı İngilizcesinin pek çok farklı alt dalında da program hazırlayan kurumlar da var. Ayrıca kurumdaki öğrenci profiline ve hangi yaş kümesinde iş İngilizcesi programlarının sunulduğuna dikkat edilmesi yararlı olacaktır.. Eğer dil eğitiminiz sonrasında iş başvuruları yapmayı düşünüyorsanız veya çalışmak istediğiniz kurum iş hayatı İngilizcesini zorunlu tutuyorsa, bu testlere hazırlık programı sunan yabancı dil kurumlarını da tercih edebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *