İngiltere’de Yüksek Lisans Koşulları

İngiltere Dil Okulu

Genel olarak Birleşik Krallıkta kabul şartlarını değerlendirirsek; koşullardan en önemlilerinden biri diploma ortalamanızdır. Üniversiteler genel olarak en az 2.5 diploma ortalaması tercih etmektedir, ancak yüksek lisans yapmayı planladığınız dalda aldığınız dersler ve bu derslerden geçtiğiniz notlar, profesyonel deneyimleriniz ve mezun olduğunuz okulun başarısı da önem taşımaktadır.

Üniversiteler, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin yüksek lisansa kabulu için genellikle en az 6.5 IELTS puanı istemektedir. Bazı bölümler, genel puanın yanı sıra IELTS’teki yazma, dinleme, konuşma ya da okuma bölümlerinden alınması gereken en düşük skoru da belirtmektedir.|Britanya’da yüksek lisans müracaatında bulunurken elinizde bulundurmanız gereken bir diğer belge de tavsiye mektubudur. İki akademik ve bir profesyonel referans mektubu sağlamanız, kabul edilme olasılığınızı yükseltecektir. tavsiye yazılarının yanı sıra, başvuru yapacağınız okul ve bölüme özel niyet yazısı yazmanız istenmektedir.

Son olarak, İngiltere’de diğer yurt dışı eğitimlerde olduğu gibi yüksek lisansa yapmak için de, eğitim süresince kişisel ve okul masraflarınızı karşılayacak finansal yeterliliğinizin olduğunu kanıtlamalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *