Dili anavatanında öğrenin

Bir Dili Konuşmak Ancak Konuşulduğu ülkede öğrenmekle mümkündür.

 

Bir dile hakim olup günlük hayatta ve çalışma hayatında İngilizce konuşabilmek için yalnızca dil bilgisi ve gramer derslerine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, üzgünüz ki size katılamayacağımızı söylememiz gerekir.

 

Hayata yeni gözlerini açmış, ilk çevresi ve öğretmeni anne babası olan minik bir çocuğu düşünün. İlk söylediği kelimeler yazarak öğrendiği kelimeler olmamıştır pek tabi ki. Anne babasını yakınlarını izleyerek gözlemleyerek, objeleri fark ederek çok sayıda kelime dağarcığı belleğine kazınır. Bir de üzerine çevresiyle iletişime geçerek, belli ifadeleri ve kelime gruplarını, mecaz kavramını deneyimleyip yüz ifadelerini ve mimik okuma becerisini kazandıktan sonra anadiline hakimiyeti hızla artar.

 

Siz de anadiliniz olmayan bir dil olan İngilizce  konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız aynı mantıkla ilerlemeniz gerekecektir. Gramer ve dil bilgisi konusunda belli miktarda alt yapı kazandıktan sonra ilgilendiğiniz dilin anavatanlarından biri olan İngiltere’de mümkün olan en uzun sürede İngilizce dil eğitimi almak bu anlamda yapacağınız en büyük yatırım olacaktır.

 

İngiltere dil okulları ders yoğunluğunuza göre hafta içi öğlene veya öğleden sonraya kadar devam eder. Öğrenciler derslerden arta kalan zamanlarda  ister okul programına dahil olan etkinliklerine katılabilir isterlerse kendileri okul çevresindeki sosyal ve kültürel organizasyonlara katılabilir, yakın çevrede yer alan turistik şehirleri ve merkezleri ziyaret edebilirler.

 

Bu sayede öğrenciler derslerde öğrendiklerini yerel halk ve diğer uluslararası öğrencilerle pratik yapma ve bu dile ait yaşam kültürünü, gelenek ve görenekleri benimseme fırsatına sahip olurlar.  Utanıp çekinerek bile olsa kendinizi size tamamen yabancı bir ortamda ifade etmek İngilizce konuşmak adına özgüveninizi büyük oranda artıracaktır.

 

Öğrencilere ve özellikle dil öğrenimi almak için İngiltere’yi seçenlere, yabancı dilde konuşma pratiği kazanmaları açısından verilen en önemli diğer tavsiye ise yurtdışı eğitimleri boyunca konaklamalarını aile yanı olarak seçmeleri gerektiğidir. İngiltere’deki kaliteli dil okulları ile uzun yıllar çalışan ve sürekli denetlenmekte olan bu aileler sizin gelişiminize belki okuldaki derslerden daha fazla katkı yapar desek yanılmış olmayız. Bu sayede İngiliz kültürüne, günlük hayatına, alışkanlıklarına, ilişki yapılarına yakından tanıklık etme imkanı bulabilirsiniz.

 

İngilizce’nin ana vatanı olan İngiltere’de dil eğitimi nasıl? İngiltere’de dil eğitiminde en popüler 10 şehir hangileri?

 

Yurtdışı eğitim hakkında ücretsiz danışmanlık almak için Global Yurtdışı Eğitim‘i öneriyoruz.

 

 

 

Bir cevap yazın