EC London Euston House İzlenimlerim

EC English Londra’yı (Euston House) ziyaret etmeden önce hakkında çok fazla güzel şey duymuş ve okumuştum. Örneğin; 2011 yılının en iyi EC London Eustonzincir okulu seçilmişti ve Londra’daydı. Bu ikisi bile yeterliydi hali hazırda yüksek olan beklentilerimin daha da artması için.
Kısa sayılabilecek bir metro yolculuğundan sonra LONDON EUSTON durağında metrodan inip, istasyonun dışına çıktım. Okul hemen istasyonun çıkışındaydı ve yapmam gereken tek şey yolun karşısına geçmekti. İtiraf etmeliyim, okulun yer aldığı bina gerçekten çok gösterişli ve okulu bulmak için hiç kimseye en ufak bir soru sormanıza dahi lüzum yok. Çünkü oldukça büyük puntolarla yazılmış “EUSTON HOUSE“ yazısını ve camlardaki “EC English” logosunu görmemenize olanak yok.
Binanın girişinde resepsiyon var ve resepsiyonist tam da olması gerektiği gibi: “Güleryüzlü”. Kendisine selam verip “EC English” demeye niyetlendiğiniz anda elinizi sıkıyor ve asansöre kadar size eşlik ediyor. Asansörden indikten sonra hemen karşınızda EC English’in birbirinden ilgili üç görevlisi çıkıyor. Öncelikle size merkezi gezdiriyorlar.
Sınıflar oldukça geniş ve her öğrenci için yeterli alan var. Sıraların sınıf içerisindeki yeri ve tahtayı görüş açısı oldukça iyi. Öğretmen sizinle her açıdan göz teması kurabilir. Sınıftaki araç ve gereçler yeni. Öğretmenlerin hepsi de akıllı tahtalara hâkimler. Nasıl kullanmaları gerektiğini iyi biliyorlar.
EC London EustonDers arasında öğrencilerle sohbet ettim. Sadece benim oturduğum masada 12 farklı ülkeden öğrenciler vardı. Hepsi farklı seviyelerden ve hepsi de konuşmak için gayretli. Okul hakkında söyledikleri şeyler birbirine çok benziyordu. Hepsi çok pozitiflerdi. Ağırlıklı olarak Koreli, Brezilyalı, İtalyan ve İspanyol öğrenciler vardı diyebilirim. Arap kökenli ve Türk öğrencileri de görmek mümkün.
Konuştuğum öğrenciler kantini çok sevdiklerini ve ürünlerin gayet ekonomik olduğunu söylediler. Hep birlikte kafeteryaya gittik. Giriş katta geniş bir alana yayılı ve hakikaten çok güzel bir yer. Ders dışında pekâlâ vakit geçirebilir ve oldukça ucuza karnınızı doyurabilirsiniz. Üstelik yemekler de lezzetli. Farklı farklı kültürlerden öğrencileri ağırladıkları için, değişik yemek kültürlerini tecrübe edebilirsiniz.
Öğle yemeğinden sonra yoğun kursa devam eden öğrencilerle etüt derslerine katıldım ve çok eğlenceli bir ortamda derslerin işlendiğine şahit oldum. Hiç kimse birbirinden çekinmiyor ve hata yapmaktan korkmuyorlar. Kafalarına eseni soruyorlar. Bu durum öğrenmeyi kolaylaştırdığı için, öğretmenlerce hoş karşılanıyor.
Dersten sonra öğrencilerle şehri gezdik. Okul ile ilgili en beğendiğim şeylerden birisi de okulun bulunduğu bölge. Dersten sonra 15 dk yürüyerek Oxford Street’e gidebilir, mağazaları gezebilir, Londra’nın meşhur parklarından birisinde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Biz de tam olarak bunu yaptık. Örneğin, önce Oxford Street’e gittik ve ardından kahvelerimizi alıp Russell Square’de biraz vakit geçirip, British Museum’a geçtik.
Kısacası EC English’in hem eğitimini, hem öğrencilere sunduklarını hem de okulun bulunduğu bölgeyi çok beğendiğimi söyleyebilirim. Kaliteli bir eğitim ve şehrin nimetlerinden faydalanmak isteyen herkes EC English Londra Euston House’ı seçebilir.

VOLKAN GÜLEN
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
0530 955 46 11
volkan@desk.com.tr
KASIM 2012

Kaynak: http://www.global-yurtdisi-egitim.com/yurtdisi-egitim-danismanlarinin-gozunden/ec-london-euston-house-izlenimlerim

 

Yayınlanan Genel

Bir cevap yazın