İngiltere’de Dil Okulu

İngiltere’de Dil Okulu

Yurtdışı dil eğitimi almak istiyorsanız en doğru tercih tartışmasız İngilizce ve İngiltere’dir. İngilizce şu anda dünyadaki en yaygın dil olmakla birlikte günümüzde bilinmesi şart görülen bir dildir. İngiltere’de İngilizce öğrenmek ise dili tam merkezinde öğrenme şansını vermektedir, İngiltere’de dil okulu başvurusu yapmak şu sıralar çok popüler, sebepleri de belli tabii ki.

Sürekli artan eğitim kalitesi:

İngiltere’de eğitim sistemi oldukça kaliteli ve güvenli olmakla birlikte English UK ve British Council tarafından belirli zaman aralıklarında sürekli olarak denetlenmektedir. Böylece okulların verdiği eğitim kalitesi üst düzeye çıkmaktadır.

Kaliteli eğitim sistemi:

Yurtdışı dil eğitimi seviyesini oldukça arttırmış olan İngiltere’de eğitim alan öğrenciler haftada en az 15 saat yani 20 ders eğitim almaktadır. Seçtiğiniz okula göre sınıflar ortalama 8 ile 16 kişi arasında olmaktadır. Ayrıca eğitim alan öğrenciler seviye sınavına girer ve bu sonuçlara göre sınıflara yerleştirilirler. Bu sayede eğitim alacak öğrencilerin bilgilerini tekrar etmemesi ve daha fazla bilgiye ulaşması sağlanmış olur.

Birçok yurtdışı dil eğitimi veren ülke gibi İngiltere’de de dil eğitim sınıfları mevcut. İstediğiniz ve ihtiyacınız olan eğitim seviyesine göre seçiminizi yaparak kendi kararınızı kendiniz verebilirsiniz. Genel bir İngilizce eğitimi istiyorsanız haftalık 20 ders sayısında programı tercih ederken, yoğun ve üst düzey bir İngilizce için haftalık 30 ders sayısında programı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda pek çok ülkede olduğu gibi İngiltere’de de IELTS, TOEFL ve diğer Cambridge sınavlarına hazırlık kursları alabiliyorsunuz. Bu hazırlık kursları genelde İngilizce dersleri üstüne alındığında verimli olan kurslar. Çok uzun zamanlı dil kursları olmamakla beraber 2 aylık bir süreç genelde yeterli oluyor. Temel bilgi edinildikten sonra bu sınav odaklı kurslarda sınav taktikleri veriliyor. Üniversite sınavları hazırlık kursları gibi düşünebiliriz aslında bunu.

İngiltere Vize

İngiltere vize prosedürüne göre 11 ay üzerinde dil eğitimi alacak öğrenciler maksimum 11 ay vize alabiliniyor. Bu süreçten sonra eğitimi ve vizeyi uzatmak istediğinizde Türkiye’ye dönmek zorunda kalıyorsunuz. Böyle bir handikap var; fakat sosyal hayata karışıyor olmak, orada yaşamak yurtdışında dil eğitimi alırken çok önemli. Sosyal ortamda farklı aksanları görüyor, sokakta insanların nasıl konuştuğuna şahit oluyor, gözlem yapıyor ve konuşmanızı şekillendirebiliyorsunuz. Yurtdışı dil okullarının bu kadar popüler olma sebebi de bu aslında.

Yurtdışı dil okulları, İngiltere’de dil okulu ve dil eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak, görüşme yapmak isterseniz Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilir, randevu alabilir ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydanalabilirsiniz.

Bir cevap yazın