İngiltere’de İngilizce Pratiğinizi Geliştirin!

Uzun yıllara dayanan geçmişe sahip kaliteli İngiltere dil okulları ile İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin özellikle tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Güneyde Brighton, Bournemouth, Southampton, Bristol kuzeyde Manchester, York, Leeds, Liverpool, özellikle üniversite şehirleri olaran anılan Oxford, Cambridge, Portsmouth ve tabi ki ünlü metropol Londra İngiltere dil eğitimi için tercih edilen başlıca şehirlerdendir.

Günümüzde İngilizce dil eğitimi Türkiye’de anaokullarından itibaren verilmeye devam edilmektedir. Ortalama bir devlet okulunda öğrenciler yılda ortalama 100 – 150 saat İngilizce dersi görmekte, buna rağmen üniversite girişlerinde ve işe alım süreçlerinde istenilen İngilizce yeterlilik performansını gösterememektedirler.

Büyük bir zaman kaybını işaret eden bu durumu önleyebilmek ve en kısa zamanda İngilizcelerini geliştirmek için bir çok öğrenci ve yeni mezun yurtdışında değişen sürelerde İngiltere’de dil eğitimi almayı tercih ediyor. Yaz dönemlerinde katılabilecekleri yaz okullarından İş İngilizcesi programlarına kadar oldukça çeşitlilik gösteren programlardan en çok ilgi çekenlerinin başında ise İngilizce Konuşmayı geliştirmeye yönelik dil programları yer alıyor.

Konuşma İngilizcesini anlamak İngilizce yazıları anlamaktan daha zordur. Buna ek olarak özellikle ana dili İngilizce olmasına rağmen kökenleri yüzünden farklı aksanlara sahip olan, çok hızlı konuşan veya kendilerine özgü belli deyim ve kalıplar kullanan insanlarla iletişim kurabilmekte belli bir İngilizce pratiği gerektirmektedir. Belirli bir seviyede İngilizce gramer, okuma ve yazma bilgisine sahip öğrencilerin bu konuşma kurslarında aldığı İngilizce dil eğitimi yurtdışı tecrübesi ile birleşince öğrencilerin kısa sürede kendini ifade yeteneklerini geliştiriyor. Hafızalarındaki bilgiler günlük hayatta gerçek olaylar sırasında kullanıldığında kalıcı bir şekilde öğrenilmiş oluyor.

Genel İngilizce dil eğitimi kurslarının yanı sıra İş ve Konuşma İngilizcesi kompakt kurslarında ise öğrendiğiniz İngilizce’yi iş hayatında kullanabilir, İngilizce sunum tekniklerini geliştirebilir işinizde yükselme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İngilizce konuşma yeteneğinizi artırmak ve olabildiğince aksansız konuşabilmek için en çok tavsiye edilen şehirler en çok oranda İngiliz vatandaşlarının yaşadığı Oxford, Cambridge, Bristol gibi şehirlerdir. İngiltere Dil okullarının programlarında Mesleki İngilizce, Birebir İngilizce, kişiye özel İngilizce veya İş ve Konuşma İngilizcesi olarak yer alabilen kurslar ve hakkında Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın