Kuzey Yıldızı Liverpool – Liverpool Dil Okulları

liverpool-dil-okullariLiverpool ; İngiltere’nin kuzey batısında yer almakta olan bir şehirdir. Ilıman bir iklime sahiptir. Liverpool’u ziyaret etmek istediğinizde  kültürel olarak zengin olan bir çok alan karşımıza çıkmaktadır. Beatles Müzesi görülmesi gereken yerlerden biridir. Efsaneleşen müzik gruplarından biri olan The Beatles ismine hitaben açılmış olan müzedir. Liverpool dünyanın en büyük müzesine sahip olan “Dünya Müzesi“görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Katedralleri ile de ünlü olan bu şehir adından oldukça söz ettirmektedir dünyaca ünlü olan Liverpool Katedralleri büyülü, mimarı yapısı olarak görülmesi gereken katedrallerden biridir. Kültür-sanat dalında gelişmiş olan en önemli galerilerine sahip Walker Sanat Galerisi ‘nde görülmesi gereken bir çok sanat eseri sergilenmektedir. Ulusal ve Uluslararası sanat eserlerinin de serginlendiği Tate Liverpool sanat galerisi görülmesi gereken diğer yerlerden biridir.

Manchester gibi , Liverpool diyince de akla futbol şehri gelmektedir. Futbol merakı ve sevgisi olanların da görmek isteyeceği Anfiel Road stadyumu da ek olarak eklenebilir. Liverpool eğitim almak isteyen bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Liverpool Universitesi ve John Moores isminde üniversitesi olan şehir  eğitim görmeye gelen öğrencileri konuk etmektedir.  Ulaşım olarakta Londra ile Liverpool arası 3.5 saat sürmektedir.

İngilizce dil eğitimi için de bünyesinde bir çok dil okulu barındıran Liverpool tam bir öğrenci şehridir. Liverpool’da Dil Eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgiler için Liverpool Dil Okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yayınlanan Genel

Bir cevap yazın