Lensler Hakkında Önemli Bilgiler

Astigmatizm ve torik kontak lensleri arasında hangi farklar bulunur? İkisi aynı şeydir. Torik, astigmatizm için gereken kontakt lenslerin tipidir.

ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM ve 1-DAY ACUVUE MOIST for ASTIGMATISM kontakt lenslerimizde Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynımız (ASD) bulunmaktadır. Bu teknolojik dizayn, her gözünüzü kırptığınızda, lensi yeniden hizalayarak gözünüzde yer değiştirmesine mani olur. Görme kaliteniz, net, stabil ve keskin kalır.

Kontak lens kullanmaya başlayabilmek için kaç yaşında olmalıyım?
Herhangi bir yaş sınırı yoktur. Pek çok kişi ergenlik döneminin ilk zamanlarında kontakt lens kullanmaya başlıyor. Ama daha küçük yaştaki kimi çocuklar da takabilecek ve bakımını sağlayabilecek olgunluğa erişmiş olabilirler. Problemsiz bir kontakt lens kullanımı yaştan çok sorumluluk ve yatkınlığa bağlıdır.

Kontak lens gözüme yapışır mı?
Asla, ACUVUE® Markalı Kontakt Lensler göz hekiminizin size önereceği usulle kolayca çıkartılabilir. Sadece azıcık sabır ve alıştırma yapmak lazımdır.

Lens gözümü çizebilir mi?
Kontakt lensleriniz gözü çizmez, zira oldukça yumuşaktırlar. Ancak, zarar görmüş veya kenarları tırtıklanmış kontak lensler gözünüzü tahriş edebilir. Kontak lenslerinizi çıkartırken veya takarken tırnağınızla gözlerinizi çizmemeye önem verin. Bunun haricinde, bir toz parçacığı ya da küçük bir kum gözünüze veya lensinizin altına kaçarsa, gözünüzü tahriş edebilir veya çizebilir. Detaylı bilgi için: Kontakt Lens Çeşitleri

Yayınlanan Genel

Bir cevap yazın