St Giles Brighton İzlenimlerim

Brighton, İngilizce eğitim için İngiltere’yi tercih eden öğrencilerin son yıllardaki en popüler şehirleri arasında. İngiltere dil okullarının öncülerinden olan St Giles International Dil Okulları’nın Brighton şubesi ise bu şehirde dil eğitimini en hakkıyla veren ve daima öğrencilerin St Giles Brighton Girismemnuniyetini hedeflemiş okullardan birisi.

St Giles Brighton, şehrin en ünlü yapılarından olan Royal Pavilion’un hemen yanına konumlanmış durumda. Burası aynı zamanda Brighton’ın en merkezi yerlerinden birisi. Okulun bulunduğu yerden Brighton Pier 5 dakikalık yürüme mesafesinde. Aynı zamanda en ünlü kafeteryalar, barlar, restoranlar, tiyatrolar ve müzeler St Giles Brighton’a birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Kısacası okul şehrin en hareketli bölgesinde.

3 bağlantılı modern bir binada eğitim veren St Giles Brighton oldukça gösterişli bir mimariye sahip. Okulun içerisi de oldukça donanımlı. 40 civarında sınıfın yanı sıra, bilgisayar laboratuarları, öğrenci salonları, TV odaları, kütüphane, kafeterya, vb. birçok olanak bu okulu bu kadar St Giles Brighton Okul Binasipopüler yapan faktörlerden sadece bir kaçı. Okulun uzun yıllardır bu popülerliği korumasındaki en önemli etkenler ise güler yüzlü personel ve tecrübeli öğretmen kadrosu. Okulda dünyanın her yerinden gelen öğrenci profilleriyle karşılaşmak mümkün ancak İsviçreli öğrenci yoğunluğu bir adım önde. İsviçrelileri Kore ve Ukrayna’dan gelen öğrenciler takip ediyor. Okulda aktif olarak eğitimleri devam eden öğrencilerimizle bir araya gelince Türk yoğunluğunun da bir hayli fazla olduğu kanısına varıyorum. Aslında bu yoğunluktan dolayı bana sitem etmelerinden korkmuyor değilim ama okulun aynı milletten olan öğrencileri aynı sınıfa getirmemek için ortaya koyduğu hassasiyetten olsa gerek, hem St.Giles’da hem de Brighton’da geçirdikleri güzel zamanlardan bahsediyorlar. Hepsi hallerinden memnun gözüküyor.

St Giles Brighton öğrencilerine konaklama yeri olarak aile yanı ve yurt imkanı sunuyor. Yurt fiyatlarının bir hayli pahalı olmasından dolayı okulun öğrencileri genellikle okul tarafından seçilmiş ailelerin yanında kalmayı tercih ediyorlar. Konaklama yerlerinden okula ulaşım ya yürüyerek, ya da kısa bir otobüs yolculuğu uzaklığında. Okul çok merkezi bir lokasyonda olduğu için özellikle yaz döneminde yürüme St Giles Brightonmesafesinde bir konaklama imkanı bulmak zorlaşıyor. Ancak otobüs seyahati çok uzun olmadığından öğrenciler için bu durum çok sorun olmuyor. Hatta bu durum şehrin diğer bölümlerini görmek ve şehri daha yakından tanımak için avantaj bile olabiliyor.

St Giles Brighton okul binasının sahip olduğu dar koridorlar dışında beni rahatsız eden herhangi bir olumsuzluğa rastlamıyorum. Okulun sağlamış olduğu imkanlar fazlasıyla tatmin edici. Eğer planlarınızda İngiltere’de dil eğitimi almak varsa St Giles International Dil Okulları Brighton şubesi isteklerinize cevap verebilecek kaliteye sahip ve kesinlikle değerlendirmeye alınması gereken bir okul.

SELÇUK BALIKÇI
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
0530 955 46 10
selcuk@desk.com.tr

Kaynak: http://www.global-yurtdisi-egitim.com/yurtdisi-egitim-danismanlarinin-gozunden/st-giles-brighton-izlenimlerim

 

Yayınlanan Genel

Bir cevap yazın